Leif Tjerned, olja på duk, signerad och daterad Pai 2015 a tergo.
"Checkpoint Charlie". 108 x 84 cm.
Leif Tjerned, svensk bildkonstnär, skulptör och grafiker född i Malmö. Han studerade vid Konstakademien i Stockholm samt på Konstakademien i Rom. Tjerned är främst känd för sina spraymålade målningar och skulpturer.