Bestående av:
Tallrikar modellnr 176, 3 st, andra sortering
Tallrik 11, 1 st, andra sortering
Djup tallrik 165, 5 st, andra sortering
Serveringsfat 319, ett par, andra sortering
Uppläggningsskålar 140, ett par
Kaffekanna 519, andra sortering
Tekanna 611, andra sortering
Uppläggningsfat 269, 3 st, andra sortering
Ljusstake 1138
Ljusstake, 3334, 3 st varav en andra sortering.
Ljusstake 1010, ett par.
Smärre slitage. Tekanna med smärre nagg.