Bord samt stolar, 4 st, "Pige", Kai Kristiansen, Danmark, 1960-tal.
Rektangulärt bord med skiva fanerad i teak, en iläggsskiva. Stolar av Kai Kristiansen med stomme i teak och ek, textilklädd sits och rygg.
Bordets längd 121-170 cm, bredd 90, höjd 72 cm. Stolarnas sitthöjd 43, bredd 50 cm.
Något slitage. Märken.