Alvar Aalto, vas, 50-års jubileumsvas, signerad A. Aalto 1936-1986, Iittala 7003/8000.

Grönt glas. Höjd 16 cm.

Smärre slitage. Botten med repor. Repor.

Utropspris
4 000 SEK