Niels Otto Møller, matgrupp, 5 delar, JL Møller, Danmark, 1950/60-tal.
Fanérat med palisander. Runt bord samt fyra stolar med skinnklädda sitsar. Märkta LJ Møller Models Made in Denmark samt Danish Furnituremakers Control. Bordets diameter 120, höjd 73 cm. Stolarnas sitthöjd 44, bredd 50, höjd 80 cm.
Ställvis slitage, fläckar och repor.