Åttpassformad cupa på fasettslipat ben. Rund fot med ovalslipning samt fasetslipning på fotens kanter. Cupan med förgylld dekor av olika blommor, samt förgylld kant. Höjd 11 cm. Längd 11 cm. Bredd 9 cm.
Ställvis slitage. Nagg. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.