Leon Stynen, efter stolar, ett par, "Combi" tillverkad av Sope Sopenkorpi Finland 1950-tal.
Formpressad teak sits med stoppad sits i konstläder. Metallben. Bär tillverkarensstämpel. Bredd 46 cm. Sitthöjd 46 cm. Total höjd 74 cm.
Åldersrelaterat slitage. Smärre skador. Fläckar.