Förgyllt och bronserat underrede med rik pastellagedekor samt träskuren dekor av blommor, lejonmaskaroner och akantusblad. Löst liggande stenskiva. 45 x 45, höjd 74 cm.
Åldersrelaterat slitage. Sprickor. Lagningar. Skador, vissa dekorelement lösa.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.