4 st med svenska silverstämplar, en ostämplad samt en stämplad 'SILVER 1928'.
Bl a med porträtt i profil av K.A Wallenberg, Marcus Wallenberg.
Diameter 6,5 cm, samt en infattad i träram, diameter 11 cm.
Vikt ca 110 gram/st. Den träinfattade ej vägd.
Smärre slitage.