Modell AG.
12 mat tallrikar, diameter 23,5 cm
14 sopptallrikar, diam.23 cm
29 förrättstallrikar, diam. 20 cm
1 rund serveringsskål diam. 25 cm
1 soppskål med lock, diam. 31 cm
1 kanna, höjd 16,5 cm
2 såssnipor, längd 15 cm
3 såsbåtar på fat, längd 22 cm
3 serveringsfat, längd 31,5 cm
5 serveringsfat, längd 25 cm
4 ovala serveringsskålar, längd 23 cm
11 kaffekoppar med tillhörande 12 st fat
32 assietter, diameter 18 cm
1 kaffekanna
sockerskål med lock
gräddsnäcka
Åldersrelaterat slitage. Några delar med krackelyr. Obetydligt enstaka nagg. Liten spricka.