MATSERVIS, flintgods, 120 delar, "Japan", Rörstrand.

14 mattallrikar, diam 26.
27 mindre mattallrikar, diam 22.
12 djupa tallrikar, diam 26.
16 mindre djupa tallrikar, diam 21.5.
15 assietter, diam 19.
18 mindre assietter, diam 15.
8 uppläggningsfat, l 22-37.
6 skålar, l 22-25
2 såssnipor, l 16.
1 kanna, h 20.
1 soppterrin med fat, h 29, l 36.

Krackeleringar, missfärgningar, mindre nagg och sprickor.

Utropspris
4 000 SEK