Mahognyfanér. Profilerat krön uppburet av spiralvridna kolonner med rikt skuren dekor av bladornament, infällda spegelglas samt tre hyllplan. Bredd 111, djup 45, höjd 149 cm.
Något slitage. Torrsprickor. Smärre skador. Smärre fläckar. Lagning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.