Bestående av:
3 karotter/terriner, 24 cm.
13 tallrikar, 26,5 cm.
10 tallrikar, 23 cm.
12 djupa tallrikar, 23,5 cm.
5 tallrikar, 21 cm.
5 skålar, 16 cm.
2 fat, 21 cm.
Fat, 38 cm.
2 såssnipor, 20 cm.
Gräddkanna, 11 cm.
11 assietter, 14,5 cm.
6 kaffekoppar med fat, fatens diameter 12 cm.
2 koppar med 2 fat, fatens diameter 11 cm.
4 tekoppar med fat, fatens diameter 17 cm.
Fem cylindriska koppar medföljer, samt 2 fat till den andra kaffekopparna. 2 senapskannor från Staffordshire medföljer. Nagg en enstaka delar. Något slitage. Lagning på en kopp samt ett fat.