Hilkka-Liisa Ahola, servisdelar, 16 st, porslin, "Solros", Arabia, Finland.
Handmålad dekor av solros. Signerade.
8 mattallrikar, diameter 23,5 cm.
8 assietter, diameter 19,5 cm.
Krackelyr. Tre mattallrikar med fotringsnagg, varav en med ett större.