Skåp, "Eugen", Swedish Modern, Bodafors, 1940-tal.
Fanerat med mahogny och valnöt i rutmönster. Välvd front, tre dörrar med bakomliggande låd- och hyllinredning. Etikettmärkt. Bredd 174, djup 46, höjd 117 cm. Nyckel finns.
Slitage. Märken. Fanerskador. Krackelyr.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.