Rotfaner, tre lådor samt skrivklaff, lönnfack, 102x53x99 cm Nyckel finns.
Åldersrelaterat slitage. Fläckar. Repor. Märken. Torrspricka. Smärre skador.
Tillhört medicinalråd Ivar Frostner, Bromma, arvegods efter hans dotter Agneta Lindblom, Sala som i slutet av 1980-talet lät konservator renovera chiffonjén.