Bägare, 2 st, silver, Åbo, Carl Gustaf Brummer 1796 och Jonas Randelin, 1812-28(37).
Invändigt förgyllda.
Den av Brummer tillverkade bägaren med vågbandsdekor och räfflad fot, höjd 8,5 cm, vikt 53 g. Jonas Randelins med initialer, höjd 9 cm, vikt 34 g.
Åldersrelaterat slitage. Sliten förgyllning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.