10 mattallrikar, diameter 26 cm
10 förrättstallrikar, 20 cm
5 djupa tallrikar, 23 cm
10 assietter, 17,5 cm
karott med lock, diameter 24,5 cm, bredd inkl hänklar 30 cm
Serveringsskål på fot, diameter 23 cm
Ställvis slitage. Smärre krackelyr. Två djupa tallrikar med spricka.