Jacob Ängman, bestick 82 dlr "Rosenholm" silver GAB Eskilstuna 1980-90-tal
Bestående av;
13 knivar längd 20 cm,
14 knivar längd 16,5 cm,
14 gafflar längd 17,5 cm,
14 gafflar längd 15 cm,
14 skedar längd 18 cm,
13 skedar längd 15 cm.
Total vikt ca 3268 gram
Åldersrelaterat slitage. Repor.