Taburetter, ett par, sengustaviansk stil, 1900-talets början.
Målade och delvis bronserade. Rundade, bladhölstrade ben med kannelyr. Sarg med lagerstav och fleuroner. Fast stoppad sits. Sitthöjd ca 43, 40 x 40 cm.
Senare målning. Senare klädsel. Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.