Florence Knoll, skänk/sideboard för Artek, licenstillverkad av Billnäs fabrik, Fiskars, Finland 1960-tal.
Två skjutdörrar med bakomliggande hyllplan. Metallben. Längd 170 cm, djup 42,5 cm, höjd 73 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Nyckel saknas.