Serveringsbord med klaffar, Sannolikt Kerstin Hörlin-Holmquist, Triva-serien. 1960-tal.
Bord med två klaffar fanerat med mahogny. Tre lådor och hylla. Skivan med sarg i bakkant. Draghandtag av mässing. Längd 85, djup 47, höjd 65, total längd 166 cm.
Slitage. Märken.