Förgylld och bronserad. Skuren och pastellagedekor av pärlstav, blommor och lagerblad. Krön med räfflad sköld i form av lilla riksvapnet mot blå botten. Höjd 75, bredd 32 cm.
Delvis senare bronsering. Sprickor. Skador. Dekorbortfall. Lagning.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.