Carlo Forcolini, vägglampor, ett par, "Icaro", postmodern, Artemide, Italien, 1980-tal.
Lackerad, kromad och perforerad metall samt glas. Etikettmärkt. Höjd 25,5, bredd 16,5, djup 28 cm.
Åldersrelaterat slitage. Ett hörnnagg på en glasskiva. Ej funktionstestad.