Stomme av mässing behängd med prismor av klarglas. Kupa i delvis frostat glas med vågig kant, stiliserad dekor av blad. För tre ljuspunkter. Diameter 46, höjd ca 50 cm.
Ej funktionstestad. Nagg på kant. Något slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.