Stomme av teak. Röd, knapphäftad skinnklädsel. Brickmärkt. Fem fåtöljer. Bredd 58, djup 70, höjd 70, sitthöjd 38 cm. Två bord längd 66, bredd 58, höjd 31 cm. Hörnbord 95 x 95, höjd 31 cm.
Slitage. Repor. Märken. Fläckar. Krackelyr. En stol med större fläck på klädsel.