Koppar, riklig, genombruten dekor av kvinnor och böljande vågor samt av fiskar och sjöstjärnor. Välvd kupa i alabaster. För en ljuspunkt. Diameter 25, höjd 38 cm.
Ej funktionstestad. Omarbetad. Smärre slitage. Ställvisa repor och bucklor.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.