Glasservis, 58 delar, "Yrjö", Riihimäen Lasi, 1900-talets senare hälft.
2 rödvinsglas höjd 15 cm.
12 vitvinsglas höjd 13,5 cm.
13 vattenglas höjd 11 cm.
11 mindre vattenglas höjd 9,5 cm.
4 snapsglas höjd 12,5 cm.
10 konjaksglas 11 cm.
6 groggglas höjd 9,5 cm.
Obetydligt ytslitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.