Mattallrikar 13, djupa tallrikar 11, förrättstallrikar 12, assietter, 12, såsskål, uppläggningsskålar 4, uppläggningfat 4 samt kanna. Vitglaserad med förgylld kantdekor samt grå bladdekor.
Enstaka nagg. Smärre slitage på förgyllningen.