PARTI TENN, 4 delar. Bl.a. 1700-tal.

Stop stämplad med blomma samt ACB, höjd 23. Faten bl.a. sign. Levin Caspar Schönfeldt (1693-1715), samt Christian Benjamin Macke 1769-1786). Diam 34-36.

Bucklor, slitage, repor.

Utropspris
2 000 SEK