Ett par mindre fat Kangxi med konturerade kanter och floral dekor i underglasyrblått, diam 14. Sigill i sten. Snusflaska i sk malakitglas. F
Kvinnofigurin av grönaktig sten på träsockel. Tedosa av trä med landskapsdekor. H 5-19.
Slitage, smärre nagg.