6 tekoppar med fat, 5 kaffekoppar med fat, tekanna, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, 6 assietter, 8 små assietter, 4 uppläggningsfat, 2 skålar, skål på fat, 3 lockskålar, 7 mattallrikar, förrättstallrik. 4 udda fat samt 2 lockskålar utan lock medföljer.
Slitage, nagg, lagningar, enstaka sprickor.