BOKSKÅP. 1800-tal. Nygotik.

BOKSKÅP. 1800-tal. Nygotik.

Fanerat med mahogny. Rak form med utskjutande krön. Upptill hyllor bakom glasat dörrpar. Nedtill hylla bakom dörrpar. Dekor av vridna kolonner, gotikspetsar och blommor. Bredd 114, djup 44, höjd 227 cm. Nyckel finns.

Smärre torksprickor och lagningar, fanerskador.

Utropspris
10 000 SEK