Patricia Urquiola, fåtölj, "Husk", B&B Italia, 2000-tal.
Snurrfåtölj med stomme av svart plast. Fyrdelad centralfot. Avtagbar dyna i rygg och sits med grå textilklädsel. Märkt. Sitthöjd 45, höjd 79 cm.
Smärre slitage. Mindre märken. Helhetsintrycket är gott.