Stomme av mässing. Två kupor av glas, den yttre gultonad med dekor av Sankt Göran och draken, den inre i delvis frostat klarglas med randdekor. För fem ljuspunkter. Diameter 65, höjd 60 cm.
Ej funktionstestad. Ställvis slitage. Nagg.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.