Knivslida i renhorn och skinn, skuren dekor sign Nils Fankki. Nålhus i mässing, skinn och filt, dekor av knappar och glaspärlor. Näverdosa med lockknopp i skinn, otydl sign. Barnskor i renskinn och filt, dekor av garntofssar. L 8-18.
slitage. Dosan med smärre skador.