Fåtölj, 1950-tal.

Fåtölj, 1950-tal.

Benställning av teak, modell "Sälen" av Ib Kofod-Larsen för OPE Möbler. Fast stoppad sits och rygg med tygklädsel. Sitthöjd ca 45, höjd 82 cm.

Slitage, fläckar, benställning med lagning. Sits/rygg och stomme ej ursprungligen sammanhörande.

Utropspris
5 000 SEK