Per Olof Ultvedt

(Sverige, 1927-2006)
Per Olof Ultvedt
(Sverige, 1927-2006)

Per Olof Ultvedt, olja med collage på duk, signerad och daterad -50.

Komposition. 61 x 50 cm.

Kraftigt färgbortfall. Dåligt spänd duk. Krackelyr.

Konstnär

Utropspris
8 000 SEK