Glas Servisglas
1300619

Elis Bergh

(Sverige, 1881-1954)
Elis bergh, glasservis, 37 delar, "karlberg". kosta, 1900-talets andra hälft.

Elis Bergh, glasservis, 37 delar, "Karlberg". Kosta, 1900-talets andra hälft.

7 vinglas, höjd 12 cm
15 starkvinsglas, höjd 9 cm
15 snapsglas, höjd 10 cm

Smärre slitage.

Caroline Lindahl
Caroline Lindahl
+46 (0)739 40 08 16

Utropspris
3 000 SEK