PARTI KONST, 14 delar, bl a Japan, 1700-1900-tal.

7 grafiska blad efter konstverk av bl a Hans Gude, August Malmborg och Adriaen van Ostade, 27,5x19. Litografisk planch med maneter 35x27. Träsnitt med motiv av regnväder 29x44. Tryck med motiv av sittande man 18x32. Litografiskt porträtt av Axel Sandeberg 28x22,5. Kopparstick med maskinritning 31x43. Akvarell med motiv av två damer 43,5x31. Nakenstudie i krita 41x31,5.

Vissa gulnade, monterade på kartong, hål, fläckar, revor, veck.

Utropspris
500 SEK