Folke Arström, bestick samt servisdelar, 191 delar, "Thebe", Gense, Sverige, 1950/60-tal.
24 matskedar längd 18 cm
24 matgafflar längd 18 cm
24 matknivar längd 19,5 cm
12 dessertskedar, 17,5 cm
6 dessertknivar 19 cm
25 tårtgafflar
10 fruktknivar
5 sillgafflar
4 ostrongafflar
5 sardingafflar
10 gafflar 12 cm
5 smörknivar
8 knivlägg
9 knivar 18,5 cm
5 knivar 16 cm
3 tårtspadar
2 osthyvlar
2 soppslevar
såssked
smörgåstång
2 trancherbestick
potatissked
såsbåt
karott med lock, längd 26 cm
bricka, diameter 40 cm
Åldersrelaterat slitage. Märken.