Gråmålat trä med skuren och förgylld dekor. Två enkelsängar vardera l 185, b 99. Toilettbord med grågrön marmorskiva och spegeluppsats, fem lådor, l 120, b 50, h 153. Nycklar finns. Paret stolar i transition stil. Pall med fyra ben. Ett par nattduksbord, l 51, b 40, h 67.
Slitage. Nattduksborden och pallen ställvis hårt slitna.