9 kaffekoppar med fat, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål. Vitglaserade med dekor av irisar i blått rosa och grönt. Kaffeservisen tillverkad under åren 1898-1914.
3 underfat med nagg, 2 koppar med sprickor, kanna med nagg och skador runt pipen.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.