OLJELAMPA, HALSBAND SAMT ARMRING, keramik, brons.

Oljelampa med figurscen, diam 8,5. 6 st kulor med borrade hål och ristad geometrisk dekor, diam 2,5-5,5. Armring av brons, möjligen Bysantinsk. Diam 6.

Slitage, nagg, anlöpningar.

Utropspris
1 000 SEK