Ludvig Richarde

(Sverige, 1862-1929)
Ludvig Richarde
(Sverige, 1862-1929)

LUDVIG RICHARDE, olja på duk, signerad L. Richarde.

Marin. 60 x 95 cm.

Ytsmuts. Krackelyr Strödda smärre färgbortfall. Skrapmärken längs kanterna vid ramen.

Proveniens

Privat ägo sedan tidigt 1900-tal. Därefter i arv till nuvarande ägare.

Utropspris
5 000 SEK