EDWARD CHARLES BARNES, olja på duk, signerad E Barnes.
Äldre dam. Ca 31 x 25,5 cm.
Smärre krackeleringar. Ram med skador.
Edward Charles Barnes var en brittisk bildkonstnär född i London. Barnes var en viktoriansk konstnär och är främst känd för att ha målat genrescener och porträtt av kvinnor och barn.