BORD, England, 1700-tal.

BORD, England, 1700-tal.

Bord med stomme av valnöt och mahogny. Sargen med låda. Beslag av mässing. Skivan med uppsvängd profilerad kant. Längd 93, bredd 62, höjd 72,5 cm.

Renoverat och kompletterat, med lagningar. Skador och slitage, lös del till skivans kant medföljer. Nyckel saknas.

Utropspris
5 000 SEK