BÖCKER, I-II, "Odyssen", översatt av Marcus Wallenberg, Linköping 1819 resp 1821.

Pappband.

Slitage. Ej genomgången.

Proveniens

Biskopen Marcus Wallenberg i Linköping.

Utropspris
600 SEK