JACOB VAN RUISDAEL, hans efterföljd, olja på duk.
Landskap med fors och klippa med borg. 71 x 89 cm.
Uppfodrad duk, dukskada, krackelerad, retuscher.
Bukowski Auktioner, auktion 333, 18-20 april 1948, kat nr 104.
Bukowski Auktioner, auktion 446, 4-7 nov 1986, kat nr 423.