ANNA EHRNER, glasservis, 78 delar. "Line", Kosta Boda.
9 vinglas 23 cm
12 vinglas 21 cm
12 starkvinsglas 16,5 cm
5 champagnestrutar 24 cm
6 cocktailglas 16,5 cm
12 highballglas 15 cm
10 seltersglas 10,5 cm
8 whiskyglas 9 cm
4 snapsglas 15,5 cm
Nagg på ett champagneglas. Smärre slitage.